RWANDA: po stopách goril – 4 dny / 3 noci

Luxusní hotelový resort je postavený na východním pobřeží ostrova, podél nádherné písčité pláže a s jedinečným výhledem na klidnou zátoku Trou d´Eau Douce.
 Komplex (celkem 200 pokojů) je rozdělený na několik částí – na pevnině je ubytování v pokojích deluxe a junior suitách, rozmístěných podél pláže s bílým pískem; naprostý luxus a soukromí poskytují suity na soukromém ostrůvku Frangipan.
 Součástí resortu je i ostrůvek Ile aux Cerfs, kde se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště, jedno z nejlepších na ostrově. Druhý ostrůvek, Ilot Mangénie, je výhradně pro hotelové hosty.Od letiště a hlavního města 50 minut jízdy.

Coral Deluxev křídle Coral & Hibiscus: klimatizovaný pokoj s terasou s výhledem na moře. Pokoj je klimatizovaný a má telefon, 40″ LCD TV, WiFi, Nespresso a soupravu na čaj, trezor, minibar, koupelnu (fén, kosmetická sada, župan, trepky).

Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa poskytuje také bohatý výběr restaurací s různými kulinářskými specialitami. Živou a sofistikovanou nabídku obstarává 5 restaurací a 3 bary, včetně restaurace Le Bazar, která podává dynamická jídla z celého světa, Safran, mezinárodně uznávané indické restaurace, japonské restaurace Kushi s úžasným výhledem na moře a grilů Yakiniku a Republik Beach Club & Grill, módního plážového klubu, který servíruje středomořské a grilované pokrmy.

Letenka Praha – Mauritius – Praha (s jedním přestupem). Obecně platí, že čím dříve před odletem si letenku zarezervujete, tím je cena nižší. Můžeme nabídnout libovolně dlouhý pobyt i den odletu, přesnou cenu letenky sdělíme v okamžiku rezervace!
Uvedená nabídka platí při využití nejvýhodnějšího tarifu. Počet míst je omezen.

1. DEN: PŘÍLET KIGALI
Přílet na letiště v Kigali, uvítání zástupcem partnerské agentury, vyřízení formalit. Odjezd do hotelu, ubytování a nocleh.
Stravování: bez stravy.

2. DEN: KIGALI – VOLCANOES NP (cca 80 km / cca 2,5 hod)
Snídaně; odjezd do hor s první zastávkou u památníku Genocide, obětem masakru z roku 1994. Oběd v hotelu; dále scénickou cestou severozápadně, výhledy na terasovité kopce. Příjezd do národního parku, do města Ruhengeri, které je základnou pro výpravy za gorilami a poskytuje úchvatné výhledy na okolní sopky. Ubytování a večeře v lodge.
Stravování: snídaně, oběd, večeře.

3. DEN: TREK ZA GORILAMI
Brzká snídaně, odjezd do parku, před 7:00 hod nahlášení na stanici rangers, bezpečnostní pokyny a rozdělení do skupin dle fyzické kondice; s průvodci pak pralesem po stopách goril. Cesta může trvat 30 min nebo i 7 hodin – proto je podmínkou dobra fyzická kondice a s sebou je nutná kvalitní obuv. K dispozici je denně pouze 80 povolení ke vstupu.
Jakmile se skupina přiblíží ke gorilám, všichni si odloží zavazadla (do blízkosti goril se nesmí nosit žádné jídlo!); dále se smí již pouze s fotoaparáty. A dochází k setkání s něžnými obry – sedět v jejich těsné blízkosti, poslouchat jemné mručení, moci si zblízka prohlédnout nejen dominantního samce, ale i ostatní členy smečky – to je neskutečný zážitek; nezapomenutelný pocit být v hustém lese ve společnosti posledních žijících horských goril na světě.
Sestup zpět, návrat do lodge; oběd, večeře a nocleh.
Stravování: snídaně, oběd, večeře.

4. DEN: VOLCANOES NP – KIGALI (cca 80 km / cca 2,5 hod)
Transfer na letiště, odlet zpět.
Stravování: snídaně.

– letenka Praha – Mauritius – Praha, vč. letištních tax
– VIP uvítání na letišti v Češtině – viz níže
– asistence během pobytu v Češtině (telefonická)
– transfer letiště – hotel – letiště – soukromý, autem (Toyota Corolla / Hyundai Elantra)
– 9x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji Coral Deluxe se snídaní
– 1x green fee na golfovém hřišti Ile aux Cerfs
– nemotorizované vodní sporty + vodní lyže
– bazén: osvěžující ručníky, voda, ovoce
– vstup do Healt Club vč. sauny a páry
– WiFi

– transfer – další varianty aut (SUV, BMW, Mercedes…) / helikoptéra
– vyšší kategorie ubytování
– polopenze: +21.400 Kč / 9 nocí
– plná penze: +28.680 Kč / 9 nocí
– cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni
Poznámka
NA VYŽÁDÁNÍ libovolná délka pobytu, vyšší kategorie ubytování nebo DALŠÍ HOTELY U MOŘE.
Booking.com
Hodnocení 93%
Vybavenost
Hodnocení 93%
TripAdvisor
Hodnocení 90%
Personál
Hodnocení 93%

Sopečný národní park Ruhengeri je jedním z nejúžasnějších přírodních parků, kde se lze setkat s horskými Gorilami. Je to 160 kilometrů čtverečních lesa a je v něm 6 sopek. Proslulé horské gorily žijí na svazích hor, které z tohoto nádherného prostředí dělají místo, které vás nadchne.

Pozorování tohoto ohroženého druhu u sopky Virunga je kouzelným zážitkem. Vydáte se na trek abyste potkali tato úžasná a něžná stvoření nebo se projdete vzdušnými bambusovými lesy a najdete okouzlující “Zlatou opici”.

Zážitek který změní váš pohled na svět !!!

V ceně zájezdu je:

  • letenka Praha – Kigali – Praha
  • veškeré transfery dle programu
  • 1x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (v Kigali)
  • 2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v lodge s plnou penzí
  • 1x povolení ke vstupu do parku
  • anglicky mluvící místní průvodce
  • občerstení

Panenská příroda!!!

V parku je přístupný také hrob Dian Fossey – autorky knihy “Gorily v mlze”. Ohromující ale velmi náročná túra na úbočí majestátní hory Bisoke do výšky 3000 metrů nebo výlet ke krásnému kráterovému jezeru Ngezi je dalším z mnoha zážitků, které si zde můžete dopřát.

Získáním povolení k návštěvě horských goril přispíváte k jejich ochraně. Místní obyvatelé si stále více uvědomují, že příjmy z turistiky mohou zcela nahradit jejich výdělek z lovu. Projekty na ochranu přírody tak získávají čím dál více prostředků a podpory.

Národní park Volcanoes je jednou z nejsnadněji přístupných destinací v Africe a rodiny goril jsou vhodně rozmístěny, což usnadňuje pěší turistiku. Transfer z mezinárodního letiště v Kigali trvá jen pár hodin a není příliš náročný.

Park se nachází v malé vesničce zvané Musanze, známé také jako Ruhengeri, která je dostupná buď po silnici nebo letecky.

Po silnici je přístup do parku z Kigali nebo Gisenyi. Cesta trvá asi dvě hodiny, takže je možné se dopravit do parku a vydat se ke gorilám v rámci jednoho dne.

Je však třeba mít na paměti, že neexistuje žádná veřejná doprava z Musanze do sídla parku v Kinigi.

Toto vám neukáže žádná ZOO na světě!